Autorzy kryminałów, których twórczość warto poznać
Zarówno ci, którzy tworzą dalej, jak i ci, których już nie ma. Została po nich twórczość, a żyjący piszą nadal i mają grono fanów. Poznaj polskich i zagranicznych pisarzy piszących świetne książki trzymające w napięciu.

Kryminały Agaty Christie

Autorka francuska napisała wiele interesujących książek. Wszystkie kryminały mają wątki, które ciekawią czytelników. Morderstwo w pociągu, na plaży, w świąteczny dzień, nad jeziorem, w domu, w mieście, na wsi. Sprawy prowadzą Herkules Poirot i panna Marple. Starsza pani wzbudza sympatię i sprawnie rozwiązuje zagadki. Herkules pochodzi z Belgii, jest niewielkiego wzrostu. Mówią na niego mały Belg. Wiele dzieł Agaty Christie dobrze się czyta, trzymają w napięciu do końca.

Katarzyna Puzyńska i jej seria o fikcyjnym Lipowie

Aktualnie kolekcja liczy dwanaście tomów z wątkami obyczajowymi, kryminalnymi. Nie jest to zwykła wieś. Tam dużo się dzieje i mieszkańcy nie nudzą się w domach. Trzymające w napięciu kryminały Katarzyny Puzyńskiej zaciekawiają w każdym tomie. Czytelnik znajdzie wątki zbrodni, romansu, o życiu na wsi. Zagadki rozwiązują policjanci z miejscowego posterunku. Między innymi Daniel Podgórski, Emilia Strzałkowska mająca z nim syna. On jednak ma nową partnerkę i jest nią Weronika, która w pierwszym tomie przeprowadza się z Warszawy na wieś. Pojawiają się ciekawe wątki i postacie w każdej części. Interesującą postacią jest Klementyna Kopp na początku pracująca w policji. Potem już na emeryturze, ale i tak pełniła swoje obowiązki w miarę możliwości.

Camilla Lackberg – królowa szwedzkich kryminałów

Podobnie jak Katarzyna Puzyńska również ta pisarka napisała serię o morderstwach. Rozgrywają się one we Fjallbace i również grupa policjantów rozwiązuje zagadki. Kryminały Camilli Lackberg przyciągają czytelników fabułą, napięciem. Z tomu na tom robi się ciekawiej. Zawierają wątki miłosne, obyczajowe, kryminalne. Jedną z bohaterek jest Erica, żona policjanta z miejscowego posterunku. Mają dzieci, ona narzeka, że jej mąż dużo pracuje. Sama zajmuje się pisaniem i dobrze jej to wychodzi. Dzięki tym dziełom Camilla Lackberg zyskała popularność na świecie. Ma sporo fanów na portalach o książkach, mediach społecznościowych i nadal tworzy powieści z różnymi wątkami. W ostatnim czasie wyszła nowa seria o losach Faye, która jest kobietą sukcesu. W drugim tomie prowadzi własną firmę.

Kryminały na wesoło – Olga Rudnicka, Alek Rogoziński, Joanna Chmielewska

Fani książek napisanych z humorem znajdą wiele dla siebie. W dziełach tych autorów jest sporo zabawnych sytuacji. Z wątkiem kryminalnym przedstawionym z humorem, bez brutalnych opisów zbrodni. Ksiażki Olgi Rudnickiej to między innymi seria Natalii 5 składająca się z kilku części. O kobietach, które miały takie samo imię i nazwisko. Ich ojciec wymyślił taki sposób, żeby mu się imiona nie myliły. W rozmowach przez telefon, bo nie odwiedzał córek. W dziełach Alka Rogozińskiego także nie zabraknie humoru. Niektóre książki pisał wspólnie z Magdaleną Witkiewicz. Warto sięgnąć po różne i sprawdzić, czy będziemy czytać więcej tego autora. Na wesoło pisała także Joanna Chmielewska w swoich dziełach dla młodzieży i nie tylko. Niestety już nie tworzy, ale nadal można czytać to, co zostało wydane, a jest tego ponad sześćdziesiąt.

Max Czornyj – brutalne opisy, ale świetne kryminały

Zawierają trzymające w napięciu wątki kryminalne do przeczytania w jeden dzień. Autor opisuje zbrodnie, jego bohaterowie są ciekawi. Warto sięgnąć po kryminały Maxa Czornyja i przekonać się, że są interesujące. Opisy można pominąć, jeśli ktoś nie lubi. W dziele „Klątwa” bohaterowie wyjeżdżają do tajemniczego hotelu. Ktoś obiecuje im pieniądze i dobrą zabawę, urlop. Niestety nie jest to przyjemny czas i Max Czornyj opisał to w świetny sposób. Dzieło jest porównywane do „I nie było już nikogo” Agaty Christie.

Małgorzata Oliwia Sobczak i jej kolory zła

Napisała na razie dwa dzieła, ale zdobyły grono fanów. Pierwsze dzieło to „Czerwień” o morderstwie na plaży. Nie wiadomo, kto zabił kobietę. Zawiera świetny wątek kryminalny i trochę scen erotycznych. Kolejne to „Czerń” z innymi wątkami trzymającymi w napięciu. Autorka stworzy jeszcze wiele niesamowitych kolorów zła i spodobają się czytelnikom.

Jak widać, jest sporo kryminałów do wyboru. Autorów popularnych lub mniej znanych. Wielu polskich i zagranicznych do wyboru. Warto poszukać ich dzieł w księgarni stacjonarnej, online i w abonamencie.