Są zbrodnie, które do dnia dzisiejszego mrożą krew w żyłach i wywołują niedowierzanie. Media powracają do tych najokrutniejszych i najstraszniejszych.

Przykładem może być potrójne zabójstwo dokonane ponad rok temu przez Jacka Jaworka. Do innych zbrodni, które odbiły się szerokim echem w mediach  zaliczyć można zabójstwo młodej ekspedientki w Rawiczu w 2002 roku oraz modelki Agnieszki Kotlarskiej we Wrocławiu w 1996 roku.

Konflikt rodzinny zakończony tragedią! 

Co tak naprawdę doprowadziło do zbrodni w Borowcach koło Częstochowy? Jacek Jaworek zabił swojego brata, jego żonę i syna. Drugiemu synowi udało się uciec do sąsiadów. Już wcześniej w rodzinie tej dochodziło do kłótni. Jaworek groził bratu i jego bliskim. W lipcu 2021  roku doszło do tragedii. Trzy osoby zginęły od postrzału. Ta zbrodnia i nieuchwytność mordercy wstrząsnęły całą Polską.

Tutaj więcej o zuchwałym zabójcy 3 osób z Borowców.

Zabójstwo w sklepie, w biały dzień 

Niewielki sklep spożywczo- przemysłowy w Rawiczu do dziś kojarzy się mieszkańcom miasta ze zbrodnią, która miała miejsce w 2002 roku. 20- letnią ekspedientkę zaatakował nożem mężczyzna, który był pod wpływem narkotyków. Dziewczyna zginęła na miejscu. Poszukiwania trwały dość długo, do pracy zaangażowano profilera z Poznania, co na początku XXI wieku było ewenementem. Mordercą okazał się młody mężczyzna z innej miejscowości, oskarżano go o zabicie własnej babci.

Fascynacja prowadząca do zbrodni

W 1996 roku cała Polska żyła tą historią. Piękna wrocławianka, Miss Polski z 1991 roku Agnieszka Kotlarska spóźniła się na samolot do Nowego Jorku. 11 minut po starcie maszyna runęła w dół. Nikt nie przeżył.

Uważano, że to cud. Niestety, jakiś czas później na wrocławskim osiedlu, gdzie mieszkała modelka z rodziną rozegrała się tragedia. Kotlarka na oczach męża i dziecka została śmiertelnie ugodzona nożem przez swojego psychofana, informatyka, który miał obsesję na jej punkcie.

Podsumowanie artykułu o strasznych zbrodniach, o których nadal się mówi

Są zbrodnie, o których nadal się mówi. Przerażają i jednocześnie zmuszają do refleksji, kim jest człowiek dokonujący tak haniebnych czynów.